Звіт про перебіг експерименту

26 січня 2018 року відбулось засідання Вченої ради Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Зі звітом про перебіг та результати дослідно-експериментальної роботи виступила науковий консультант експерименту, заступник директора Інституту, кандидат педагогічних наук Івашньова Світлана Володимирівна, яка ознайомила присутніх із динамікою розвитку експериментальної бази та особливостями реалізації  розробленої технології.

За період  з 201 року експериментальна база збільшилась з 3 закладів загальної середньої освіти до 19. Заходи плануються таким чином, щоб не відволікати педагогічних працівників від освітнього процесу та сприяти вирішенню актуальних для закладу проблем. Зміст тренінгів та семінарів проектується відповідно до результатів опитувань у форматі фокус-груп з подальшим рейтингуванням.

Однак на пешму етапі, незважаючи на такий підхід, активність педагогічних працівників залишалась не високою, наповнюваність груп трохи перевищувала мінімальну та скадала 8-10 слухачів.

Для виявлення причин було проведено анкетування педагогічних працівників, спрямоване на виявлення мотиваційного комплексу. Порівняння результатів анкетування та активності педагогічних працівників в експерименті сприяли виявленню системних проблем, повязаних із управлінськими рішеннями керівників закладів освіти та рівнем акмеологічної атмосфери в закладі освіти.

Програма дослідно-експериментальної роботи потребує уточнення та проведення додаткових досліджень, насамперед – проведення глибинних інтерв”ю з керівниками закладів освіти, в яких сформувались різні моделі управління професійним розвитком та педагогічними працівниками, які виявляють високу та низьку активність.

Доповідачка відзначила, що експеримент сприяє не лише професійному розвитку вчителів, а й забезпечує оновлення змісту модулів на курсах підвищення кваліфікації, оскільки розроблені “під замовлення” закладів освіти тренінги швидко набувають популярності серед вчителів міста.

Серед найбільш успішних: тренінг “Правовий захист вчителя: ситуації та інструменти впливу” (тренер – Клименко Н.П.), серія тренінгів, спрямованих на розвиток критичного мислення та інформаційної культури (тренер -Мерзлякова О.Л.). тренінг для розробників авторських майстер-класів (тренер – Петрощук Н.Р.) тощо.